DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Ważne punkty Indykpolu AZS-u Olsztyn. Faza play-off coraz bliżej

Indykpol AZS Olsztyn wygrał bardzo ważne ligowe spotkanie z GKS-em Katowice 3:1. Zwycięstwo przybliżyło Akademików do gry w fazie play-off.

Już przed meczem było wiadomo, że pojedynek może mieć kluczowe znaczenie w walce o fazę play-off. Zespół z Katowic, prowadzony przez trenera Grzegorza Słabego, dorobkiem 29 punktów zajmował bowiem 8. lokatę w tabeli. Natomiast podopieczni Daniela Castellaniego tracili do swoich rywali zaledwie 1 punkt.

Olsztynianie wybiegli na parkiet w składzie: P. Stępień, R. Andringa, W. Żaliński, M. Poręba, D. Teryomenko, D. Schulz oraz J. Gruszczyński (libero).

Pierwszy set rozpoczął się po myśli katowiczan, którzy szybko objęli prowadzenie. Jednak po kilku minutach siatkarzom z Olsztyna udało się przełamać rywali i na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 16:14 dla gospodarzy. Po przerwie olsztynianie podkręcili tempo i sukcesywnie powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie partię do 18.

Po przewie siatkarze GKS-u wyszli bardziej zmobilizowani, co przełożyło się szczególnie na grę w obronie i ataku. Pozwoliło to wypracować siatkarzom ze Śląska niewielką przewagę, którą utrzymali do końca seta wygrywając go 25:22.

Kolejna przerwa pozwoliła złapać akademikom drugi oddech. Po wyrównanym początku gospodarze zaczęli stopniowo powiększać przewagę nad rywalami. Trzeciego seta skutecznym atakiem zakończył Damian Schulz, a olsztynianie wygrali 25:23.

Czwarta odsłona meczu to bardzo dobra gra gospodarzy. Skuteczna gra w bloku i punktowe ataki pozwoliły zejść olsztynianom na przerwę techniczną prowadząc 16:12. Podopieczni Daniela Castellaniego nie oddali prowadzenia do końca seta, wygrywając go do 16.

Mimo wyjątkowego chłodu w wysłużonej hali Urania, zawodnicy obu drużyn świetnie prezentowali się w obronie. W ataku natomiast, klasą dla siebie był Wojciech Żaliński – skrzydłowy AZS-u, który dostał statuetkę MVP.

00:00 / 00:00

Z rywala zeszło powietrze dopiero w ostatniej partii. Wcześniej – prezentował się bardzo solidnie. Podobne spostrzeżenia mieli również zawodnicy GKS-u – mówi przyjmujący katowiczan Kamil Kwasowski.

Zwycięstwo pozwoliło awansować akademikom na 8. miejsce w tabeli, gwarantujące grę w fazie play-off. O tym czy olsztynianie zagrają w fazie pucharowej, zdecydują ostanie mecze rundy zasadniczej.

W kolejnym meczu Indykpol AZS Olsztyn zagra ze Skrą Bełchatów, która pokonał dziś na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Relacja z meczu w Hali Urania w sobotę 13 lutego na antenie Radia Olsztyn.

Redakcja: Ł. Sadlak/M.Świniarski

Więcej w sport, AZS, Indykpol
Indykpol AZS Olsztyn wraca z Gdańska bez punktów. „Jest w nas niedosyt i sportowa złość”

Trefl Gdańsk pokonał u siebie Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:21) w zaległym meczu 10. kolejki ekstraklasy siatkarzy. Najlepszym graczem spotkania wybrany został rozgrywający...