Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warunki drogowe potrafią zaskoczyć nawet doświadczonych kierowców

Fot. policja

Wszystkie drogi krajowe w województwie warmińsko-mazurskim są przejezdne. Od rana pracuje osiem pojazdów zimowego utrzymania. Warunki drogowe w regionie są zmienne.

Szczególnie rano i wieczorem potrafią one zaskoczyć nawet doświadczonych kierowców. W tej chwili śliskość występuje lokalnie na wschodzie województwa.

Nie ma już utrudnień na S61. Trasa była zablokowana na odcinku Ełk-Suwałki z powodu dwóch kolizji, do jakich doszło w tym samym czasie, niedaleko od siebie, w miejscowości Zocie.

Przez kilka godzin zablokowana była trasa S61 po tym jak tir, który wpadł w poślizg wjechał do rowu i wywrócił się. Z ciężarówki wyciekł olej napędowy. Nieopodal doszło do innego zdarzenia. Samochód osobowy uderzył w bariery. To auto również wpadło w poślizg na śliskiej nawierzchni. Trasa była zablokowana przez kilka godzin.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie apeluje do kierowców z zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków.

Fot. policja

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Mazury
Prawie 170 milionów złotych na remonty dróg w regionie. Kto na tym zyska?

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało 169 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ocenie służb wojewody pieniądze wystarczą na wybudowanie lub wyremontowanie 305 kilometrów dróg. Środki zostaną...

Zamknij
RadioOlsztynTV