Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warsztaty terapii zajęciowej przygotowują się na przyjęcie podopiecznych. Niektóre już wznowiły działalność

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku. Fot. A.Minkiewicz-Zaremba

Placówki wsparcia dziennego: domy i kluby seniora, domy pomocy, czy warsztaty terapii zajęciowej od tego tygodnia mogą znów działać.

Nie wszystkie zdecydowały się od razu na otwarcie dla podopiecznych.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym imienia Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu zajęcia jeszcze nie ruszyły – mówi kierowniczka warsztatów Elżbieta Zaradkieiwcz. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek.

Natomiast olsztyńskie Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce warsztaty prowadzi od początku tygodnia. Na razie niewielu podopiecznych wróciło na zajęcia – przyznaje Ewa Słoma ze Stowarzyszenia. W związku z tym premiera nowego spektaklu „5 tysięcy róż” została przełożona na nieznany jeszcze termin.

Otwarcie instytucji opieki to możliwość, a nie obowiązek. Różne placówki mogą potrzebować więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia działalności i spełnienie wszystkich rekomendacji sanitarnych.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Olsztyn, niepełnosprawni, terapia
Kwiecista iluzja w Elblągu. Kilkadziesiąt tysięcy kwiatów ozdobi miejskie kwietniki

W tym roku zostaną one ułożone w motywy iluzoryczne. Oznacza to, że jedna kwietna kompozycja będzie przedstawiać dwa obrazy. Do ich stworzenia zostaną wykorzystane begonie, irezyny,...

Zamknij
RadioOlsztynTV