Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Warmińsko-mazurskie: kolejna osoba wyzdrowiała z COVID-19, brak nowych zakażeń w regionie

Fot. pixabay.com

Mieszkanka Olsztyna zakażona koronawirusem wyzdrowiała i została wypisana ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. Dziś ujawniono nowych przypadków zakażenia w regionie.

Rzecznik Krzysztof Guzek przekazał po południu, że ze szpitala w Ostródzie wypisana została kobieta z Olsztyna. Jest to 23 osoba w regionie wyleczona z COVID-19. Jednocześnie Krzysztof Guzek podał, że w warmińsko-mazurskim zakażone są 122 osoby, co oznacza, że drugi dzień z rzędu w regionie nie wykryto nowych zakażeń koronawirusem. Rano zapewniał PAP, że takie dane nie są efektem braku wykonywania testów.

Testy są robione, ale dają wyniki ujemne

– informował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Z raportu opublikowanego w po południu na stronach warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego wynika, że w regionie zakażone są 122 osoby.

Z kolei Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 153 nowych przypadkach zakażenia w województwach:

 • śląskiego (41),
 • mazowieckiego (27),
 • opolskiego (19),
 • łódzkiego (16),
 • świętokrzyskiego (12),
 • dolnośląskiego (10),
 • podlaskiego (10),
 • kujawsko-pomorskiego (7),
 • wielkopolskiego (6),
 • małopolskiego (3),
 • zachodniopomorskiego (2).

Resort podał również, że zmarło 12 osób zakażonych koronawirusem. W regionie Warmii i Mazur odnotowano dotąd jeden zgon

W poniedziałek rano w Radiu Olsztyn warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko zapewniał, że nie ma w regionie zakażeń w szpitalach i domach pomocy społecznej. Dodał, że 93 przypadki zakażeń to tzw. transmisja lokalna (co znaczy, że osoby zaraziły się w kraju), pozostałe osoby przyjechały chore z innych krajów.

Najwięcej, bo 32 potwierdzone przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zanotowano dotąd w powiecie iławskim. Kolejne pod tym względem są: powiat nowomiejski – 26 zakażonych, Elbląg – 14, Olsztyn i powiat ostródzki – po 12, powiat elbląski – sześciu, braniewski i olsztyński – po pięciu zakażonych, działdowski, olecki i piski – po dwóch oraz powiaty giżycki, kętrzyński, nidzicki i szczycieński – po jednym zakażonym.

 

Redakcja: A. Dybcio za PAP/MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, ministerstwo zdrowia, uwaga, pilne, koronawirus
Od czwartku maseczki będą obowiązkowe dla wszystkich. Jak poprawnie je nosić?

Zgodnie z rozporządzeniem od najbliższego czwartku w przestrzeni publicznej mamy obowiązek nosić maseczki lub inne rzeczy zakrywające nos i usta. Wiele osób już to robi, ale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV