Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej testowała karabinki Grot

Fot. Marta Wiśniewska

W Morągu żołnierze mogli zapoznać się z nowoczesnym karabinkiem Grot. Szkolenie odbyło się na strzelnicy w tamtejszej jednostce wojskowej.

Jak mówi pułkownik Mirosław Bryś, dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, karabinek produkują Polskie Zakłady Zbrojeniowe  Łucznik .

Realizujemy zajęcia ze szkolenia ogniowego z wykorzystaniem nowoczesnej broni, karabinka MSBS Grot, w który wyposażono naszą brygadę. Jest to trzeci dzień kursu przeznaczonego dla instruktorów, którzy będą wdrażać tę broń, zarówno w Wojskach Obrony Terytorialnej, jak i w jednostkach Dowództwa Generalnego.

Starszy szeregowy Wojciech Kulczycki, strzelec wyborowy z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, po pierwszym kontakcie z nową bronią, wyliczał jedynie jej zalety.

Broń jest bardzo celna i nie ma właściwie żadnego odrzutu, co ukazuje tę broń w lepszym świetle niż poprzednie. Przyrządy celownicze są bardziej instynktowne i dzięki przeziernikowi łatwiej można prowadzić ogień. Ani ja, ani moi koledzy, nie wykryliśmy żadnych wad tej broni.

Karabinek MSBS  Grot  to pierwszy od 1938 roku produkt całkowicie polski, zarówno jeśli chodzi o projekt, jak i o produkcję.

Fot. Marta Wiśniewska

Fot. Marta Wiśniewska

Fot. Marta Wiśniewska

Fot. Marta Wiśniewska

Fot. Marta Wiśniewska

 

Autor: M.Wiśniewska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, broń, armia, strzelnica, morąg, Grot, karabinek, Łucznik
Wielonarodowe Dowództwo Dywizji Północ-Wschód w Elblągu zostało uformowane w około 90 procentach

Proces ten zakończy się prawdopodobnie do końca 2018 roku - poinformował w Sejmie wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV