DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Warmia pokazała pazur, spacerek Mebli-Wójcik

Komplet punktów zainkasowali w 20. kolejce spotkań I-ligowi piłkarze ręczni z regionu. Olsztyńska Warmia po niezwykłym widowisku pokonała malborską Pomezanię, a Meble-Wójcik rozgromiły Grunwald Poznań.

Horror z happy-endem. Tak w największym skrócie wyglądał mecz w Uranii pomiędzy Warmią Traveland Olsztyn a Pomezanią Malbork. Olsztynianie wygrali 27:26 i zrównali się w tabeli z… dzisiejszymi rywalami.

Jednak Warmiacy mają rozegrany jeden mecz więcej. W spotkaniu brylowali nie tylko zawodnicy obu drużyn, którzy raz po raz prezentowali kibicom bardzo efektowne zagrania. Do gry włączyli się także sędziowie, ale efekt ich interwencji był zupełnie odwrotny.

Trener Warmiaków Krzysztof Maciejewski – w rozmowie z Piotrem Świniarskim – nie chciał komentować pracy sędziów. Najbardziej cieszyła go wygrana.

00:00 / 00:00

Warmia Olsztyn – Polski Cukier Pomezania Malbork 27:26 (14:14)
Warmia Olsztyn:
Wojciech Boniecki, Mateusz Gawryś, Maciej Koledziński oraz Karol Królik (3), Radosław Dzieniszewski (6), Jacek Zyśk (6), Mateusz Kostrzewa (1), Mateusz Kopyciński (5), Marcim Malewski (5), Łukasz Kowalczyk, Oskar Kempiński, Bartosz Wuszter, Paweł Deptuła, Sebastian Koledziński.

…………………………………………..

W Elblągu szczypiorniści Mebli Wójcik od pierwszych minut meczu nie dali żadnych szans Grunwaldowi Poznań. Skutecznymi paradami w bramce do 22 minuty popisywał się Marek Wróbel, a jego partnerzy raz po raz dziurawili siatkę bramki poznaniaków. Po kwadransie elblążanie prowadzili 11:4, po 30 minutach było 20:14, a mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 35:26.

Przygnębiony wynikiem Rafał Walczak, grający trener Grunwaldu opisał Andrzejowi Minkiewiczowi szczegółowo atmosferę towarzyszącą piłce ręcznej w Poznaniu.

Szkoleniowca elblążan Grzegorza Czaplę cieszy wynik i postawa jego zawodników, ale powodem do zmartwienia jest kontuzja bramkarza Marka Wróbla. Najskuteczniej dla elblążan rzucali Kamil Grablewski i Damian Spychalski obaj po 6 bramek.

KS Meble Wójcik Elbląg – WKS Grunwald Poznań 35:26 (20:14)
KS Meble Wójcik Elbląg:
Marek Wróbel i Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów (2), Adam Nowalkowski (5), Mirosław Ośko, Wiktor Jędrzejewski (2), Michał Gryz (1), Damian Spychalski (6), Jakub Lipczyński, Kamil Grabkowski (6), Tomasz Maluchnik (4), Jakub Fonferek, Grzegorz Szczepański (5), Damian Malandy (4), Mikołaj Kupiec.

Komplet wyników 20. kolejki I ligi piłki ręcznej (grupa A) w sezonie 2012/2013
OKPR Warmia-Traveland Olsztyn – POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork 27:26 (14:14)
Kar-Do-Spójnia Gdynia – Wybrzeże Gdańsk 25:30 (15:19)
KS VETREX Sokół Kościerzyna – MKS Arot-Astromal Leszno 33:37 (18:17)
SMS ZPRP Gdańsk – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 36:36 (21:17)
GSPR Gorzów Wielkopolski – AZS Uniwersytet Warszawski 0:10 (walkower)

Sytuacja w tabeli
Na czele tabeli I ligi (grupy A) znajduje się KPR Legionowo (32 pkt., bramki: 539-437). Warmia jest na czwartym miejscu (25 pkt., bramki: 556-493), a Meble-Wójcik zajmują szóstą pozycję (21 pkt., bramki: 517-493).

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Meble Wójcik
Wygrana w Kielcach na otarcie łez

W przyspieszonej, ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi szczypiornistki Startu Elbląg rozegrały dziś mecz z KSS w Kielcach. Powodem przyspieszenia jest udział kieleckiej drużyny w 1/4...