DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Wygrana w Kielcach na otarcie łez

Zawodniczki Startu Elbląg,

W przyspieszonej, ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi szczypiornistki Startu Elbląg rozegrały dziś mecz z KSS w Kielcach.

Powodem przyspieszenia jest udział kieleckiej drużyny w 1/4 europejskich rozgrywek Challenge Cup.

Dla elblążanek był to pojedynek, którego wynik może decydować w bitwie o utrzymanie. Szczypiornistki Startu nie zmarnowały szansy i pokonały KSS Kielce 26:24, ulegając do przerwy 11:14.

Tym samym szczypiornistki Startu przerwały fatalną passę ośmiu meczów bez zwycięstwa. Niestety elblążanki nie miały już najmniejszych szans na udział w play off. Miały dwa punkty straty do Olimpii Nowy Sącz, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań (18:21 i 26:26).

Przebieg pojedynku relacjonuje Andrzej Minkiewicz.

KSS Kielce – Start Elbląg 24:26 (14:11)
KSS: Staś, Wawrzynkowska – Grabarczyk, Syncerz (2), Grzesik (1), Lalewicz, Młynarczyk, Paszowska (4), Drabik (8), Skrzyniarz (6), Nowak, Olszowa (1). Kary: 4 minuty (Syncerz, Skrzyniarz); karne: 5/7
Start:
Dzhukeva, Kędzierska – Matouskova, Białoszewska (2), Cekała (1), Wolska (6), Janaczek, Jędrzejczyk (5), Szymańska (7), Aleksandrowicz (4), Karwecka (1). Kary: 6 minut (Matouskova, Cekała, Karwecka); karne: 8/9
Widzów: 250 (ami/łw)

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak
Postawiły się mistrzyniom

Piłkarki ręczne elbląskiego Startu nie wykorzystały w meczu z Łączpolem Gdynia atutu własnego boiska, by poprawić dorobek punktowy i zachować szansę na zakwalifikowanie się do play-offów...