Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury najsłabiej wydają unijne pieniądze

Samorządy na koniec ubiegłego roku wydały średnio 7 procent unijnych pieniędzy, które mają do dyspozycji w latach 2014-2020.

Jednocześnie, podpisane umowy zakładają wydanie ponad 1/4 unijnego budżetu. Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że wydawanie unijnych pieniędzy przyspiesza w terenie. Unijne środki przeznaczane są m.in. na wsparcie przedsiębiorców, projekty infrastrukturalne i ściekowe.

Ministerstwa Rozwoju ma już dane, które pokazują, jak poszczególne regiony wydawały pieniądze z Unii do końca roku. _ Wyraźnym liderem jest województwo pomorskie, które zakontraktowało 40 procent wszystkich środków. Z drugiej strony mamy paru maruderów, którzy te wskaźniki mają nawet poniżej 10 procent i są to województwa: kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie – podsumował wiceminister Jerzy Kwieciński.

00:00 / 00:00

Dane ministerstwa pokazują, że na koniec 2016 roku województwo opolskie wykorzystało 7,8 procent pieniędzy, które ma z Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Na drugim biegunie jest województwo warmińsko-mazurskie, które wydało 0,9 procent unijnych pieniędzy.

 

(iar/karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, pieniądze, euro, środki, Warmia i Mazury, budżet, Unia Europejska, samorządy
Na Warmii i Mazurach jest najwięcej dłużników alimentacyjnych

Polscy dłużnicy alimentacyjni są winni swoim dzieciom już ponad 10 i pół miliarda złotych, a największy odsetek takich dłużników jest na Warmii i Mazurach. Według Krajowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV