Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury na 4. miejscu od końca. W których powiatach zaszczepiło się najmniej osób?

Fot. Adobe Stock

Województwo warmińsko-mazurskie jest na 4. miejscu od końca, jeśli chodzi o odsetek osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Najgorzej wyglądają dane ze wschodu regionu.

W powiecie ełckim zaszczepiło się do tej pory 32,5 procent mieszkańców, w oleckim 37,7 i mrągowskim 38 procent. Dla porównania, najwięcej zaszczepionych jest w Olsztynie – to 53,7 procent. Starosta ełcki Marek Chojnowski zapewnia, że trwa mobilizacja, żeby zmienić te statystyki.

00:00 / 00:00

Gminy, w których będzie najwyższy przyrost liczby szczepień od sierpnia do końca października, dostaną nagrody – milion złotych za 1. miejsce, pół miliona za drugie i 250 tysięcy za trzecie.

Pieniądze na to pochodzą z rządowego funduszu przeciwdziałania COVID-19. Rząd zapowiada, że ewentualne restrykcje w sytuacji wzrostu liczby zakażeń koronawirusem będą w pierwszej kolejności wprowadzane w powiatach, w których jest najmniej zaszczepionych osób.

Autor: A. Skrago
redakcja: A. Niebojewska

Krzysztof Kuriata o szczepieniach: formalności będą uproszczone do niezbędnego minimum

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, powiaty
„Nie przewidujemy podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione”

- Nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy - powiedział w poniedziałek minister edukacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV