Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia Energa Olsztyn buduje skład na nowy sezon. Jakie będą zmiany kadrowe?

Fot. A. Chmielewska

Warmia Energa Olsztyn niedawno zakończyła sezon 1. ligi szczypiornistów, a już jest na finiszu kompletowania kadry na przyszłoroczne rozgrywki.

Kontrakt z Warmiakami przedłużyli: kapitan Mateusz Kopyciński, Marcin Malewski, Damian Didyk, Michał Sikorski, Adam Konkel i Adrian Gruszczyński. Zobaczymy również nowe twarze. Sfinalizowano dwa transfery absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku: wychowanka Szczypiorniaka Olsztyn, mistrza Polski juniorów z tego roku – Michała Safiejko oraz wicemistrza Polski juniorów z Wybrzeżem Gdańsk – Dawida Reichela.

Kontynuujemy politykę transferową z zeszłego sezonu – mówi trener Warmiaków Jarosław Knopik:

Tak już było w tym sezonie – dużo było tej młodości. Dla nas optymalną ścieżką jest pozyskiwanie tych zawodników, którzy mogą przyjść, rozwijać się sportowo i życiowo, bo Olsztyn ma bardzo dobrą bazę jeśli chodzi o życie, o studia. Na pewno też szukamy doświadczenia, bo tacy zawodnicy jak Marcin Malewski czy Mateusz Kopciński je mają. To doświadczenie jest niezbędne, a młodzież musi się od kogoś uczyć (…).

00:00 / 00:00

Dziś Warmia Energa Olsztyn na swoim facebookowym fanpage’u ogłosiła, kogo nie zobaczymy w przyszłym sezonie w zespole pierwszoligowca. Kontraktów nie przedłużyli: Piotr Dzido, Wojciech Golks oraz Marek Starzec.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia Energa Olsztyn
Szczypiorniści Warmii nie zagrają w Superlidze

W Końskich zakończył się trzydniowy Turniej Mistrzów, w którym wystąpiły najlepsze zespoły I ligi mężczyzn sezonu 2020/2021. Zwycięzcą imprezy okazał się zespół KPR Legionowo. Kolejne miejsca...

Zamknij
RadioOlsztynTV