Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walczą o obwodnicę. Mieszkańcy zablokowali skrzyżowanie dróg

Fot. A. Skrago

Przez kilka godzin skrzyżowanie dróg krajowych nr 63 i 58 w Piszu było zablokowane. To kolejny już protest mieszkańców, którzy walczą o obwodnicę miasta. Żądają przebiegu planowanej trasy obwodnicy w takim wariancie, jak zostało to zaplanowane w rządowym programie stu obwodnic.

Jak powiedziała nam jedna z uczestniczek protestu, w 2020 roku mieszkańcom został przedstawiony dokument, w którym zostało określone, że obwodnica będzie miała około 15 km długości GDDKiA sporządziła jednak program inwestycji, w którym jest już tylko trasa długości 3,6 km.

00:00 / 00:00

Taki wariant zdaniem mieszkańców nie uchroni Pisza przed natężonym ruchem i jego konsekwencjami. Kilkudziesięciu mieszkańców Pisza po południu przechodziło po przejściu dla pieszych przy rondzie, w ten sposób tamowali ruch. Protest był wcześniej zgłoszony i był zabezpieczany przez policję, a samochody były kierowane na objazdy.

00:00 / 00:00

20 lipca GDDKiA planuje przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie obwodnicy Pisza.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

 

Obwodnica Pisza. Drogowcy mają swoją propozycję, władze swoją

Trzy obwodnice wciąż na etapie konsultacji. Kontrowersji nie brakuje

Więcej w obwodnica, Pisz
Dziś protest mieszkańców Pisza. Nie zgadzają się na warianty obwodnicy

Mieszkańcy Pisza domagają się budowy obwodnicy, która całkiem ominie miasto. Dziś zaplanowali pikietę w tej sprawie, podczas której będą blokowali drogę krajową nr 63. Pisz znalazł...

Zamknij
RadioOlsztynTV