Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś protest mieszkańców Pisza. Nie zgadzają się na warianty obwodnicy

Mieszkańcy Pisza domagają się budowy obwodnicy, która całkiem ominie miasto. Dziś zaplanowali pikietę w tej sprawie, podczas której będą blokowali drogę krajową nr 63.

Pisz znalazł się w rządowym Programie Budowy Stu Obwodnic na lata 2020-30. Problemem jest jednak proponowany przebieg nowej drogi. Jeden z wariantów zakłada, że obwodnica częściowo będzie przechodzić przez miasto. Z kolei mieszkańcy optują za wariantem, który jest dwa razy dłuższy, bo 7-kilometrowy, ale omija Pisz.

Dziś przeciwnicy budowy obwodnicy w granicach miasta chcą zablokować rondo przy stacji paliw na drodze krajowej nr 63 w Piszu. W godz. 17-19 będą protestować na przejściu dla pieszych. Na miejscu będą policjanci, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem zarówno pikietujących jak i kierowców. Na razie nie wiadomo czy protestujący będą przepuszczać co jakiś czas samochody. Radzimy zatem omijać to miejsce.

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że nie wybrano jeszcze, który wariant obwodnicy będzie realizowany. Trwają prace nad specjalnym studium, które pozwoli zdecydować jaki kształt ostatecznie przybierze obwodnica. Decyzja ma zapaść w przyszłym roku.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, protest, Pisz
Mieszkańcy planują protest. Zablokują drogę krajową nr 63

W najbliższą niedzielę (10 lipca) późnym popołudniem zablokowana będzie droga krajowa 63 w Piszu. Blokada związana jest z protestem mieszkańców w sprawie obwodnicy. W godz. 17-19...

Zamknij
RadioOlsztynTV