Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Warmińsko-Mazurskiem ma powstać pięć nowych obwodnic. „Wierzę, że do 2027 roku zrealizujemy te inwestycje”

Poseł PiS Wojciech Kossakowski

„Dołożymy wszelkich starań, aby do 2027 roku na Warmii i Mazurach powstały nowe obwodnice” – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości z Ełku, Wojciech Kossakowski.

W sobotę Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy stu obwodnic w całym kraju. W planach jest budowa dróg wokół Olsztyna, Pisza, Szczytna, Smolajn i Gąsek.

Wiemy, że w dzisiejszych czasach koszty wykonania bardzo szybko rosną. Są problemy z wykonawcami, dlatego wierzę, że nie napotkamy na inne problemy, jak tylko finansowanie, które zapewniamy. Co będzie, jeśli chodzi o wykonawców, ciężko stwierdzić. Ja wierzę, że wszystko będzie dobrze

– mówił Wojciech Kossakowski.

Najszybciej wybudowane zostaną obwodnice Smolajn koło Dobrego Miasta na krajowej 51 i w podoleckich Gąskach – na drodze krajowej nr 65. Przetargi będą ogłoszone jeszcze w tym roku.

Wojciech Kossakowski skomentował również decyzje i zachowanie prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, Macieja Nawackiego. „Próbuje on zapanować nad chaosem jaki powstał w olsztyńskim sądzie” – zwracał uwagę poseł PiS.

Maciej Nawacki stał się jedną z twarzy reformy wymiaru sprawiedliwości. Na ostatnim posiedzeniu olsztyńskich sędziów podarł propozycje uchwał przedłożone przez swoich pracowników, czyli innych sędziów. Domagali się w nich zaniechania działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków, mowa była też o krytycznym stanowisku wobec nowelizacji ustaw sądowych.

Nawackiego popiera Wojciech Kossakowski:

Widzimy co tam się dzieje, był to wyraz przedstawienia chaosu. Sprawy powinny zostać jak najszybciej uporządkowane.

Z kolei wczoraj zachowanie Macieja Nawackiego oceniło Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie. W specjalnym komunikacie – porwanie podpisanego dokumentu – określiło jako zachowanie aroganckie, dla którego nie ma akceptacji.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sądy, Juszczyszyn, Wojciech Kossakowski, Maciej Nawacki
Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie: kolegium sądu zwolniło Juszczyszyna z rozpoznawania spraw

Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie zwolniło sędziego Pawła Juszczyszyna z obowiązku rozpoznawania spraw przydzielonych mu w tutejszym sądzie. Jednocześnie kolegium wyraziło dezaprobatę wobec zachowania prezesa Sądu...

Zamknij
RadioOlsztynTV