Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Tolkmicku znaleźli bezpieczny dach nad głową

Fot. J. Sulecki

Bezpieczny dach nad głową znaleźli uchodźcy, którzy przyjechali ze wschodniej Ukrainy do Tolkmicka. Cześć z nich została przyjęta przez miejscową parafię świętego Jakuba Apostoła.

– Zgłosiliśmy się do lokalnych władz z informacją, że posiadamy wolne miejsca. Zadecydowaliśmy, że przyjmiemy uchodźców. W tej chwili jest u nas piętnaście osób, jeszcze jedna pani ma dojechać. Są to mamy z dziećmi – mówi ks. proboszcz Józef Grochowski.

00:00 / 00:00

Pomoc zaoferowała także gmina.

– Przygotowujemy się do uruchomienia kolejnych miejsc dla uchodźców. Jedna świetlica w Kadynach jest już dość dobrze przygotowana, składa się z 4 pokoi z łazienkami. Pozostałe musimy doposażyć przede wszystkim w łóżka – tłumaczy burmistrz Tolkmicka Magdalena Dalman.

00:00 / 00:00

Do tej pory w całej gminie schronienie znalazło ponad 80 uchodźców z Ukrainy. Najwięcej z nich zostało przyjętych w prywatnych domach.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko
Czy powróci kolej nadzalewowa? Starają się o to samorządy Fromborka i Tolkmicka

Czy z Fromborka do Suchacza będzie można pojechać drezyną? Pozytywnie na to pytanie próbują odpowiedzieć samorządowcy z Fromborka i Tolkmicka, którzy podjęli specjalne uchwały w celu...

Zamknij
RadioOlsztynTV