Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalach na Warmii i Mazurach przebywa 199 chorych z COVID-19

Fot. PAP/Leszek Szymański

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego przebywa 199 osób z COVID-19, w tym 24 pacjentów podłączonych do respiratorów. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i hospitalizacji przywracane będą kolejne oddziały covidowe – podały służby wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że w szpitalach regionu zajętych jest 199 z dostępnych ogółem 425 łóżek covidowych, w tym 24 z 62 respiratorów.

Przypomniał, że osoby z COVID-19 są hospitalizowane w szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy, szpitalach powiatowych w Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim, w szpitalu miejskim w Elblągu i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Obecnie zajętych jest blisko 47 proc. łóżek covidowych i 39 proc. respiratorów, więc ten bufor bezpieczeństwa cały czas jest. Tak jak w przypadku poprzednich fal koronawirusa, staramy się wyprzedzać sytuację, czyli tworzyć więcej miejsc w szpitalach niż przybywa chorych. Ponieważ rośnie liczba zakażeń i hospitalizacji, więc przywracamy oddziały covidowe

– powiedział Krzysztof Guzek.

W najbliższym czasie takie oddziały mają powstać w szpitalu wojskowym w Ełku i w szpitalach w Bartoszycach, Braniewie i w Nowym Mieście Lubawskim.

Ponad 15 tysięcy zakażeń w całym kraju. W regionie zmarło 11 osób

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital
Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 i grypę. Szpitale wprowadzają ograniczenia i zakazy odwiedzin

Coraz więcej szpitali w woj. warmińsko-mazurskim wprowadza ograniczenia lub całkowite zakazy odwiedzin pacjentów. Ma to związek z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 i grypę. Od...

Zamknij
RadioOlsztynTV