Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W sierpniu dwa filmy o Dywizjonie 303! Zwiastun polskiej produkcji

„Dywizjon 303”. Fot. B. Mrozowski

Takiej sytuacji w polskim kinie jeszcze nie było. W sierpniu pojawią się w kinach dwa filmy opowiadające o legendarnych pilotach z Dywizjonu 303.

Dziś w sieci pojawił się długo oczekiwany zwiastun polskiej produkcji inspirowanej słynną książką Arkadego Fiedlera. W „Dywizjonie 303”, który wejdzie do kin 31 sierpnia zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjskich artystów: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela.

Syn autora książki, Marek Fiedler twierdzi, że „Dywizjon 303” był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. „Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać”.

Twórcy filmu „Dywizjon 303” mają nie tylko wsparcie rodziny pisarza, ale również współpracowali ściśle z historykami, aby oddać wiernie realia tamtych czasów.

Dwa tygodnie wcześniej (17 sierpnia) na ekranach pojawi się brytyjski film „303. Bitwa o Anglię” z Marcinem Dorocińskim w jednej z ról. Serwis filmowy IMDB podaje, że w Wielkiej Brytanii będzie  wprowadzany równolegle do kin i na VOD przez platformę Rakuten TV.

Zobacz zwiastun


Q/mat.prasowe
Autor: Ł.A/mat.prasowy
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, wojna, Anglia, Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Adamczyk, Dywizjon 303, Marcin Kwaśny, Arkady Fiedler, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Nikodem Rozbicki
Syn Mela Gibsona u boku Marcina Dorocińskiego

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy...

Zamknij
RadioOlsztynTV