Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie wykonano ponad 113 tysięcy szczepień przeciw COVID-19

Fot: PAP/EPA

Na Warmii i Mazurach wykonano dotąd 113 tysięcy 684 szczepienia przeciwko COVID-19, w tym 37 tysięcy 595 drugą dawką – wynika z raportu opublikowanego na stronie gov.pl.

Dzienna liczba szczepień w województwie wyniosła 3 tys. 663, a czego 1 tys.182 osoby otrzymały drugą dawkę preparatu.

Z informacji uzyskanych w dużych szpitalach węzłowych w Olsztynie i Elblągu wynika, że w tych placówkach nie zaplanowano szczepień na weekend.

Nie szczepimy w sobotę i niedzielę, chociażby z tego powodu, że mamy już wykorzystane dawki z tego tygodnia i czekamy na kolejne

– powiedziała rzecznik elbląskiego szpitala miejskiego Małgorzata Adamowicz.

Przez ostatni tydzień zaszczepiono tam 200 nauczycieli i 100 seniorów pierwszymi dawkami, a drugie dawki podano 330 seniorom i osobom z grupy zero. Na przyszły przewidziano łącznie około 700 szczepień.

W szpitalu wojewódzkim w Elblągu w minionym tygodniu wykonano 384 szczepienia, a na przyszły tydzień zaplanowano 300.

W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku. W tym tygodniu zaszczepiono 390 nauczycieli i 60 osób z grupy zero drugą dawką.

W wojewódzkim specjalistycznym szpitalu dziecięcym w Olsztynie szczepienia nauczycieli trwały do piątkowego wieczora.

Dotychczas szczepiliśmy zwykle również w weekendy, ale w ten nie będziemy. Po prostu już nie mamy kogo

– powiedziała dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek.

Dodała, że na kolejny tydzień zaplanowano szczepienie pozostałych 400 zgłoszonych nauczycieli, 180 seniorów pierwszą dawką i tylu samo drugą dawką, i prawdopodobnie 300 osób z grupy zero, które jeszcze nie otrzymały szczepionki.

Na Warmii i Mazurach jest rudna sytuacja epidemiczna. Z danych opublikowanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w regionie potwierdzono 943 kolejne zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób. Na nieco ponad 2,5 tysiąca wykonanych wymazów prawie tysiąc okazało się pozytywnych.

Decyzją rządu od soboty w województwie warmińsko-mazurskim – jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powracają do nauki zdalnej.

 

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia
Ponad 100 tysięcy szczepień na Warmii i Mazurach. Pierwszą dawkę dostają nauczyciele, drugą seniorzy

Na Warmii i Mazurach wykonano ponad  104 tysiące szczepień przeciwko COVID-19, z czego ponad 33 i pół tysiąca drugą dawką. Najświeższy raport został dziś opublikowany na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV