Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W regionie rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów. W kolejnych miastach ruszają oddziały covidowe

Fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Na Warmii i Mazurach pacjenci z COVID-19 zajmują coraz więcej szpitalnych łóżek. Jak mówi rzecznik wojewody Krzysztof Guzek obecnie w regionie hospitalizowanych jest 237 chorych. Miesiąc temu było ich 66.

Rośnie także liczba zajętych respiratorów. Teraz wymaga tego 28 osób, a miesiąc temu było ich 12. Wyprzedzając tę falę zwiększamy bazę miejsc covidowych. W ostatnim czasie, takie decyzje dotyczyły szpitali tymczasowych w Nidzicy i Szczytnie, ale także placówek w Elblągu i Lidzbarku Warmińskim

podkreślił Krzysztof Guzek.

W czwartek oddziały covidowe uruchomiono w Braniewie, dziś kolejny ruszy w szpitalu wojskowym w Ełku. Następne będą Bartoszyce i Nowe Miasto Lubawskie. Pacjentów z COVID-19 przyjmują też szpitale w Ostródzie, Nidzicy i Szczytnie oraz szpital dziecięcy w Olsztynie.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego dodał, że na Warmii i Mazurach rośnie także liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Liczba osób w pełni zaszczepionych to 611 tysięcy 900, a więc cały czas oscylujemy wokół 50 procent populacji województwa.

W województwie warmińsko-mazurskim nadal są gminy, w których zaszczepił się co trzeci mieszkaniec.

 

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szczepienia, respirator, łóżko, łózka, koronawirus
Koronawirus w elbląskich szkołach. Kilka tysięcy uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli jest na kwarantannie

Jeden żłobek, cztery przedszkola, jedenaście szkół podstawowych i siedem średnich oraz jeden specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy. Tak wygląda najświeższa lista placówek w Elblągu, w których potwierdzono przypadki...

Zamknij
RadioOlsztynTV