Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie działa darmowa infolinia dla bezdomnych. Potrzebujący uzyskają niezbędne informacje

Fot. Fotolia.com

Tej nocy, zwłaszcza we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, temperatura ma spaść miejscami do minus 1, a przy gruncie do minus 3 stopni Celsjusza. To oznacza najzimniejszą noc tej jesieni w regionie.

Przypomnijmy, że od początku listopada działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc na numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy, np. prawnej, medycznej czy finansowej. Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. W dobie pandemii w wielu schroniskach i przytuliskach obowiązują dodatkowe obostrzenia.

Osoby, które mają być przyjęte przechodzą najpierw 10-dniową kwarantannę. Jest zakaz przemieszczania się i obowiązek noszenia maseczek.

Bezpłatny numer 800 165 320 będzie działał w Warmińsko-Mazurskiem do końca marca. Można też zadzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni, telefon, infolinia, bezpłatna
Gotują zupy i pieką chleb. Bezdomni z Ełku pomagają osobom zamkniętym w domach z powodu pandemii

Podopieczni schroniska dla bezdomnych Monar-Markot w Ełku od kilku miesięcy pomagają osobom, które z powodu pandemii pozostają w domach. Teraz ich działania wsparł wojewoda warmińsko-mazurski. Od...

Zamknij
RadioOlsztynTV