Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W portfelach mamy (podobno) coraz więcej

Tempo wzrostu wynagrodzeń na Warmii i Mazurach niemal najwyższe w Polsce – tak wynika z danych urzędu statystycznego w Olsztynie za 2014 rok.

Średnia pensja w sektorze przedsiębiorstw zwiększyła się w regionie o prawie 5,5 procent, szybszy wzrost zanotowano jedynie w województwie opolskim. Mieszkańcom regionu trudno w to uwierzyć.

00:00 / 00:00

Jak wyjaśnia Elżbieta Lorek z olsztyńskiego urzędu statystycznego, to tzw. efekt bazy. Wynagrodzenia na Warmii i Mazurach rosły szybko, ponieważ… są bardzo niskie.

00:00 / 00:00

W tym roku kwiecień przyniósł natomiast niewielki spadek pensji, przy czym na Warmii i Mazurach ten spadek był mniejszy, niż ogólnopolska średnia.

Przeciętne wynagrodzenie w warmińsko-mazurskich przedsiębiorstwach wynosi obecnie niecałe 3300 złotych brutto miesięcznie. W Polsce średnia płaca to ponad 4100 złotych brutto.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wynagrodzenie
918 elblążan chce obniżenia pensji prezydenta i diet radnym

Grupa inicjatywna założona przez kilkunastu elblążan zebrała 918 podpisów pod projektami uchwał, które dotyczą obniżenia wynagrodzenia prezydenta i diet radnych. Przedstawiciel grupy złożył podpisy w Biurze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV