918 elblążan chce obniżenia pensji prezydenta i diet radnym
Grupa inicjatywna założona przez kilkunastu elblążan zebrała 918 podpisów pod projektami uchwał, które dotyczą obniżenia wynagrodzenia prezydenta i diet radnych.
Przedstawiciel grupy złożył podpisy w Biurze Rady Miejskiej w Elblągu. Zostaną one wraz projektami uchwał przekazane prezydentowi.
Prezydent ma 30 dni żeby ustosunkować się do tej inicjatywy, oraz sprawdzić zgodność podpisów – wyjaśnia Monika Borzdyńska z Biura Rady Miasta.
Grupa elblążan zbieranie podpisów pod projektami uchwał rozpoczęła 17 marca. Zgodnie ze statusem miasta musiała zebrać ich minimum 750.
Grupa inicjatywna proponuje obniżenie o połowę diet radnym oraz zmniejszenie pensji prezydenta o 2 tysiące złotych. O tym czy te zmiany wejdą w życie, ostatecznie zdecydują radni na czerwcowej lub wrześniowej sesji Rady Miasta.
(jżuk/łw)























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







