Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ponad 300 miejscowościach w kraju brakuje wody. „Aby sytuacja się poprawiła, deszcz musiałby padać przez 3 tygodnie bez przerwy”

fot. fotolia.com

Prośby o oszczędzanie wody – takie komunikaty coraz częściej pojawiają się na stronach samorządowych w Polsce. Powstała mapa miejsc, w których w tym roku zostały skierowane takie apele do mieszkańców.

W całej Polsce jest już ponad 300 takich miejscowości, w Warmińsko-Mazurskiem na razie trzy. Apel o oszczędzanie wody po czerwcowych upałach trafił m.in. do mieszkańców Lidzbarka Welskiego – mówi prezes tamtejszego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Artur Jasionowski.

00:00 / 00:00

Braki wody to jednak nie przejściowy problem spowodowany wyższymi temperaturami. – Według szacunków stan suszy hydrologicznej w Polsce naprawiłby deszcz padający przez trzy tygodnie bez przerwy – dodaje hydrolog Grzegorz Walijewski.

00:00 / 00:00

Komunikaty o oszczędzanie wody pojawiły się też w Lidzbarku Warmińskim i Barczewie. Lista miejscowości w całej Polsce jest dostępna na stronie internetowej Świat wody.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, susza, oszczędzanie wody, Artur Jasionowski
Mężczyzna utonął w rzece Wel. Miał 70 lat

Wieczorem strażacy zostali powiadomieni o nieprzytomnym mężczyźnie w rzece Wel przy ulicy Żeromskiego w Lidzbarku Welskim. Na miejsce przyjechali także policjanci i ratownicy medyczni. Po wyciągnięciu...

Zamknij
RadioOlsztynTV