Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W podziemnym kontenerze hodował narkotyki warte prawie 200 tysięcy złotych

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Uprawa narkotyków znajdowała się w specjalnie przystosowanym, ukrytym pod ziemią kontenerze. Natomiast suszarnia nielegalnych roślin znajdowała się w pomieszczeniu zakamuflowanym za regałem z książkami.

Kilkutygodniowa praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania 51-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna na terenie posesji oraz w mieszkaniu zorganizował profesjonalną plantację konopi indyjskich.

Kryminalni przeszukali posesję należącą do 51-latka. Jak się okazało, właściciel do uprawy nielegalnych roślin przygotował specjalny dwupoziomowy kontener, z czego dolna część znajdowała się całkowicie pod ziemią. Na pierwszy rzut oka w kontenerze był magazyn materiałów budowlanych. Schody do kontenera, w którym znajdowała się plantacja, ukryto pod specjalną pokrywą. W pomieszczeniu wyposażonym m.in. w lampy grzewcze, wentylatory funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 100 krzaków konopi indyjskich w zaawansowanej fazie wzrostu.

Następnie policjanci przystąpili do przeszukania domu. Tam również z pozoru wszystko wyglądało jak należy do chwili, gdy jeden z funkcjonariuszy nie nabrał podejrzeń, co do stojącego przy jednej ze ścian regału na książki. Jak się okazało, było to zakamuflowane wejście do pomieszczenia, w którym podejrzany zorganizował suszarnię nielegalnej rośliny. Tam kryminalni zabezpieczyli blisko 2600 gramów suszu roślinnego. Czarnorynkowa wartość tego narkotyku to blisko 200 tysięcy złotych.

51-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki, marihuana, hodowla, konopie indyjskie
Policja przechwyciła 180 krzaków konopi i 4,5 kg marihuany

Narkotyki podczas wspólnej akcji przechwycili policjanci z Elbląga i Olsztyna. Plantacje na terenie mazowieckiej gminy Sierpc prowadził mieszkaniec podelbląskiego Pasłęka. Kolejne nielegalne substancje funkcjonariusze znaleźli w samym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV