Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Piszu powstało nowoczesne i całodobowe lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego może lądować niedaleko szpitala w Piszu. Powstało tam nowoczesne, całodobowe lądowisko. Jest odpowiednio oświetlone, ma też rękaw służący do pomiaru siły wiatru.

– Pozwala to na podniesienie bezpieczeństwa wykonywanych operacji. Przede wszystkim jest to jednak korzyść dla pacjentów. Dzięki większej liczbie lądowisk mają szansę szybciej trafić do szpitala, który jest nieopodal miejsca zdarzenia, albo też mogą być przetransportowani z jednego do drugiego szpitala – mówiła Radiu Olsztyn Justyna Sochacka, rzecznika LPR-u.

00:00 / 00:00

Lądowisko jest położone około 5 minut drogi karetką do szpitala powiatowego w Piszu. Dodajmy, że śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na co dzień stacjonuje na lotnisku Dajtki w Olsztynie, gdzie wynajmuje pomieszczenia. LPR buduje jednak zupełnie nową bazę w Gryźlinach. Chcą przenieść się tam mniej więcej za półtora roku.

Aktualnie w Olsztynie zatrudnionych jest 4 pilotów, 3 ratowników, 6 lekarzy i mechanik.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lądowisko, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Iława ma całodobowe lotnisko dla helikopterów

Szpital Powiatowy w Iławie ma całodobowe lotnisko dla helikopterów. To kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców Iławy i powiatów ościennych - podkreśla Tomasz Więcek, rzecznik Szpitala Powiatowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV