Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W Pasłęku, Młynarach oraz Tolkmicku mieszkańcy odbierają maseczki

Fot. Aneta Pastuszka

Mieszkańcy Warmii i Mazur wciąż mogą odbierać jednorazowe maseczki ochronne, które dotarły z Agencji Rezerw Strategicznych. W powiecie elbląskim są dostępne m.in. w punkach dystrybucji znajdujących się w miastach.

Maseczki są rozdawane m.in. w Pasłęku, Młynarach oraz Tolkmicku. Do Pasłęka dotarło 80 tysięcy sztuk ochronnych maseczek jednorazowych. Mieszkańcy mogą odbierać je z trzech punktów dystrybucji – Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz z namiotu na parkingu przy ul. Ogrodowej. Zainteresowanie wśród mieszkańców jest spore.

W jednym punkcie dziennie wydawanych jest około 2 700 sztuk maseczek. Do Młynar trafiło 18 tysięcy sztuk maseczek. Odbierać je można w Urzędzie Miasta i Gminy, Ośrodku Zdrowia oraz w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej od środy do piątku w godzinach 8-12. Z kolei w Tolkmicku punkt dystrybucji znajduje się w Informacji Turystycznej. Do rozdania jest 27 tysięcy sztuk maseczek.

Do powiatu elbląskiego trafiło 238 tysięcy sztuk maseczek jednorazowych. Natomiast na Warmię i Mazury przyjechało prawie 6 milionów. Każdy mieszkaniec województwa ma dostać 4 maseczki.

Fot. Aneta Pastuszka

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pasłęk, powiat elbląski, Młynary, maseczka, dystrybucja
„Nasze zdrowie jest w naszych rękach”. Policja sprawdza czy nosimy maseczki

Ponad 700 razy policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego interweniowali w sprawie lekceważenia przepisów dotyczących noszenia maseczek. To dane od 27 lutego, czyli od momentu wprowadzenia nakazu zasłaniania...

Zamknij
RadioOlsztynTV