Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W parafiach w całym kraju zostaną dziś odczytane dwa listy dotyczące koronawirusa

Fot. Ł. Węglewski

Listy dotyczą środków ostrożności, jakie należy zachować w związku z koronawirusem i postępowania w przypadku infekcji wirusowych – poinformował prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jeden z listów jest od ministra zdrowia, drugi od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Prymas abp Wojciech Polak  wyjaśniał, że w liście od ministra zdrowia będą informacje, jak postępować, gdybyśmy mieli podejrzenie dotyczące infekcji wirusowej i jak rozróżniać objawy wywołane przez koronawirusa, a jak przez zwykłą grypę.

Z kolei list od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, żeby zachować zwiększoną ostrożność podczas gromadzenia się w kościołach i wskazuje, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będą wprowadzane dodatkowe środki ostrożności.

Zapytany, czy Kościół w Polsce rozważa – tak jak to zrobiono w północnych Włoszech – czasowe zamykanie kościołów, ograniczenia w korzystaniu z wody święconej, Prymas Polski odpowiedział, że gdyby się pojawiło realne zagrożenie związane z koronawirusem, księża biskupi będą rozważać środki, być może podobne do tych wprowadzanych na północy Włoch.

Dzisiaj także, jeśli się ktoś obawia, nie tylko koronawirusa, ale sam wie, że ma jakieś przeziębienie, nie musi się w kościele żegnać wodą święconą wchodząc do kościoła. Wystarczy, że przyklęknie przed Najświętszym Sakramentem

– powiedział abp Wojciech Polak.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prymas, kościół, arcybiskup, parafia
Rozpoczął się Wielki Post. „To okres, który otwiera nasze serca”

Rozpoczynający się w Środę Popielcową Wielki Post, niech będzie czasem zmiany naszego myślenia i postępowania, niech służy nawróceniu i pogłębieniu miłości do Boga i bliźnich -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV