Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W olsztyńskim Kortowie znaleziono ciało Jana Tandyraka byłego przewodniczącego rady miasta

Fot. Przemysław Getka

Nie żyje Jan Tandyrak – były polityk Platformy Obywatelskiej, były przewodniczący Rady Miasta Olsztyna, były szef olsztyńskich struktur partii, olsztyński przedsiębiorca i restaurator. Miał 55 lat.

Około godziny 6 rano ciało przedsiębiorcy odkrył, na parkingu w osobowym renault, przypadkowy kierowca, który powiadomił policję. Jan Tandyrak zginął od postrzału z broni myśliwskiej. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejowa Olsztyn-Północ. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Posłuchaj relacji Leszka Cimocha

00:00 / 00:00

Jan Tandyrak był znanym w Olsztynie restauratorem i politykiem. W 2006 roku został wybrany do rady miasta, jako założyciel Stowarzyszenia Starówka Razem, z listy Platformy Obywatelskiej. W 2009 rok został usunięty z rady miasta za prowadzenie działalności gospodarczej na majątku gminy. W 2010 roku ponownie wszedł do rady i został jej przewodniczącym. Był też szefem struktur powiatowych PO. W 2018 roku wycofał się z polityki. Pasjonował się wędkarstwem.

Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Redakcja: A.Socha/L.Cimoch
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Kortowo, postrzelenie, samobójstwo, Jan Tandyrak
Tragiczny wypadek na obwodnicy Ostródy. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła pieszego

Do 3 w nocy trwały utrudnienia na krajowej drodze S7 Gdańsk-Warszawa. We wtorek wieczorem na obwodnicy Ostródy (na wysokości restauracji McDonalds) ciężarówka śmiertelnie potrąciła pieszego. Kierowca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV