Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie uroczyście został otwarty oddział Instytutu Myśli Schumana

Fot. A. Skrago

Działalność Instytutu ma być skupiona wokół krzewienia wartości chrześcijańskich w życiu politycznym i społecznym.

Robert Schuman, francuski polityk, uznawany jest za jednego z ojców Unii Europejskiej. Jest też Sługą Bożym Kościoła katolickiego, trwa jego proces beatyfikacyjny. Jak powiedział nam arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, postać Schumana może być dziś stawiana za przykład.

00:00 / 00:00

Jego filozofia to też przypomnienie o wartościach, na których budowana była Unia Europejska – dodaje posłanka PiS Iwona Arent.

00:00 / 00:00

Schuman kierował się wartościami chrześcijańskimi w swojej działalności politycznej i jest to godne naśladowania – podkreśla wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Jak dodaje starosta olsztyński Andrzej Abako, postać Roberta Schumana przypomina też o podstawach Unii Europejskiej.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Dyrektorem oddziału został Krzysztof Wojciechowski. Jak nam powiedział, pierwsze już podjęte działania, zostały skierowane do młodzieży, która została zaproszona do udziału w konkursie myśli Roberta Schumana. Chodzi o napisanie krótkiej pracy na ten temat.

00:00 / 00:00

Olsztyński oddział Instytutu Myśli Schumana to jeden z 7 oddziałów w Polsce, w Europie są też oddziały w Berlinie, Rzymie i Budapeszcie.

Podczas inauguracji olsztyńskiego oddziału Instytutu zostały wręczone dyplomy z powołaniem dla członków zarządu i rady programowej, która ma się docelowo składać z 12 osób – tak jak 12 gwiazdek jest na fladze Unii Europejskiej.

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Unia Europejska, instytut
Rozbiórka zakończona. Jak postępują prace przy budowie dworca w Olsztynie?

Budynek dworca głównego w Olsztynie powoli powstaje, na placu budowy pracuje ciężki sprzęt. Podróżni od lipca mają do użytku kontenerowy dworzec tymczasowy. O ile zdawał egzamin...

Zamknij
RadioOlsztynTV