Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

W Olsztynie CBA zabezpiecza dokumenty i sprzęt elektroniczny. Trwa śledztwo ws. szkody wyrządzonej Przewozom Regionalnym

Fot. CBA

W Olsztynie i w kilkunastu innych miejscach w Polsce funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumenty i sprzęt elektroniczny. Chodzi o śledztwo dotyczące wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym.

Jak podkreśla rzecznik Biura Temistokles Brodowski, działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzone są w 11 miejscach, między innymi w Olsztynie,Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdyni i Zielonej Górze.

Funkcjonariusze CBA sprawdzają firmy zajmujące się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów w tym, między innymi silników i skrzyń biegów. Firmy te świadczą usługi przewoźnikom kolejowym niemal w całej Polsce. Czynności realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Autor: IAR/B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, kolej, CBA, Przewozy Regionalne, uwaga
Nowi ministrowie i nowe resorty. Premier ogłosił skład rządu

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił propozycję składu nowego rządu. Będzie kilku nowych ministrów, będą zmiany o charakterze strukturalnym, zmienią się nazwy niektórych resortów - zapowiadał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV