Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W oczekiwaniu na szkolne rewolucje

Dwunastu wiejskim szkołom na Warmii i Mazurach grozi zamknięcie. Prawdopodobnie od nowego roku szkolnego przestanie także działać 49 szkół policealnych.

Ze względu na małą liczbę uczniów, do likwidacji wytypowano podstawówki w Bielicach, Wesołowie, Spytkowie, Kwiecewie, Wąpiersku, Nowej Wsi, Skomacku Wielkim, Lubnowach Małych, Jurkach, Bramce, Wysokiej i Prawdziskach. Od 1 września może też przestać działać punkt przedszkolny „Bajka” w Biskupcu i gimnazjum numer 6 w Olsztynie. Prawdopodobnie od nowego roku szkolnego zamkniętych zostanie także 49 szkół policealnych, które po ustawowych zmianach w kształceniu zawodowym nie mogą dalej funkcjonować.

Ostateczną listę szkół, które zostaną zlikwidowane, poznamy w połowie kwietnia. Zmiany obejmą również uczniów z okolic Reszla. Od września tamtejsze szkoły specjalne zostaną przeniesione do budowanego obecnie ośrodka w Kętrzynie. W sumie, z mapy warmińsko-mazurskich szkół, mogą zniknąć 63 placówki. Jednak ostateczny bilans może być dodatni, bo od nowego roku ma zacząć działać 77 nowych placówek. Jak powiedziała Radiu Olsztyn warmińsko-mazurska kurator oświaty Grażyna Przasnyska, będą to 4 szkoły publiczne i 73 prywatne. (am/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w edukacja, likwidacja, szkoły
To oni są najlepsi w e-twinningu

Szkoła Podstawowa numer 13 w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w europejskim konkursie na najlepszy projekt programu e-twinning w kategorii od 4 do 11 lat. Uroczyste wręczenie nagród...

Zamknij
RadioOlsztynTV