Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To oni są najlepsi w e-twinningu

Uczniowie SP 13 w Olsztynie zostali laureatami europejskiego konkursu na najlepszy projekt programu e-twinning w kategorii od 4 do 11 lat. Fot. Monika Szczygło.

Szkoła Podstawowa numer 13 w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w europejskim konkursie na najlepszy projekt programu e-twinning w kategorii od 4 do 11 lat. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Lizbonie.

E-twinning, to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej. Dzięki wykorzystaniu internetu pomaga w realizowaniu szkolnych projektów. Dzieci z całej Europy wymieniają się wiedzą i spostrzeżeniami. Uczą się przy okazji języków obcych i poznają inne kultury. Tematem zwycięskiego projektu Friends fur-ever była przyjaźń pomiędzy człowiekiem, a psem. W tym celu dzieci prezentowały psie rasy, zapoznały swoich zagranicznych kolegów z bajkowym Reksiem, a także zorganizowały akcję charytatywną w olsztyńskim schronisku dla zwierząt.

Opiekunem grupy jest ambasador programu e-twinning w województwie warmińsko-mazurskim Jolanta Okuniewska. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w marcu w Lizbonie. (msz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szkoła, nauka, edukacja, SP 13
Szkoła do likwidacji

Szkoła Podstawowa w Skomacku Wielkim w gminie Stare Juchy zostanie zlikwidowana 31 sierpnia. Radni gminy podjęli taką uchwałę z powodów ekonomicznych. W placówce uczy się 8...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV