Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Młynarach szkolenie dla seniorów poszkodowanych w wyniku przemocy

Społecznych, psychicznych oraz prawnych aspektów przemocy wobec osób starszych będzie dotyczyło szkolenie, które w czwartkowe przedpołudnie odbędzie się w ośrodku kultury w Młynarach. Spotkanie adresowane jest do zamieszkałych na terenie gminy seniorów. 

– Spotkanie stanowi odpowiedź na trwającą ogólnopolską akcję „Biała wstążka” – podkreśla Jadwiga Piekarska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młynarach.

Nasz zespół interdyscyplinarny zajmuje się szeroko pojętą przemocą w lokalnym środowisku wśród mieszkańców. Nasze działania są adresowane do wielu środowisk. Bardzo łatwo jest dotrzeć do dzieci i młodzieży, ponieważ w zdecydowanej większości posługują się Internetem. Trudności z dostępem do komunikacji komputerowej mają jednak seniorzy. To szkolenie wpisuje się w kampanię „Białej wstążki”, która trwa od 25 listopada do 10 grudnia. W jej ramach podjęliśmy szereg działań.

00:00 / 00:00

Spotkanie z seniorami rozpocznie się o godzinie 10. Z kolei w najbliższą sobotę informacji na temat pomocy poszkodowanym w wyniku przemocy wszystkim chętnym udzielać będą pracownicy socjalni, posterunkowy oraz członkowie zespołu interdyscyplinarnego w Młynarach.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemoc, szkolenie, seniorzy, biała wstążka, osoby starsze, pracownicy socjalni
Rusza nabór do programu „Senior+” 2023

Rusza nabór wniosków w programie "Senior+" w edycji na przyszły rok. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie Dziennych Domów i Klubów dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV