Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W lesie pod Nidzicą znaleziono porzucone pojemniki. A w nich 15 000 litrów chemicznej substancji

Fot. www.olsztyn.lasy.gov.pl

W lesie w okolicach miejscowości Napiwoda pod Nidzicą leśnicy znaleźli we wtorek 15 pojemników, każdy o pojemności 1 metra sześciennego. W niektórych pojemnikach znajdowała się nieokreślona jeszcze substancja, która – zdaniem strażaków – nie zagraża środowisku.

Dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie Norbert Ruciński poinformował, że porzucone w lesie pojemniki znalazł leśniczy.

Ponieważ zauważył, że w pojemnikach znajdowała się ciecz, na miejsce pojechali strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Olsztyna, którzy na miejscu zbadali substancje. W ich ocenie nie zagraża ona roślinom i zwierzętom

– poinformował Ruciński.

Grupa dokonała badań substancji i stwierdziła, że są to substancje żywiczne, kleje i rozpuszczalniki. Nie są to substancje żrące i łatwopalne. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji zawiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zarówno policjanci, jaki i inspektorzy WIOŚ pobrali próbki substancji do dokładnego określenia jej rodzaju. Po zakończeniu czynności ww. organów Nadleśnictwo Nidzica przystąpi do zlecenia zebrania i utylizacji odpadów.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Fot. www.olsztyn.lasy.gov.pl

Fot. www.olsztyn.lasy.gov.pl

Fot. www.olsztyn.lasy.gov.pl

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/ Lasy Państwowe
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, strażacy, odpady, Nidzica, Lasy Państwowe, pojemniki, Napiwoda
Przez nich Skarb Państwa mógł stracić 300 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna

Ostródzcy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i prawie 340 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Procederem zajmowali się ojciec i syn. W wyniku ich działalności Skarb...

Zamknij
RadioOlsztynTV