W. Kosiniak-Kamysz z programem „Uczciwa Polska” w Iławie
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami Iławy. Jak mówił podczas konferencji prasowej w tym mieście, chce rozmawiać m.in. o samorządzie, organizacjach pozarządowych i programie ustaw obywatelskich „Uczciwa Polska”.
To są trzy projekty ustaw – mówił w Iławie szef ludowców – jedna z nich dotyczy inicjatywy pod nazwą „Własny Kąt”. Zakłada ona nisko oprocentowany – na półtora procent – stały kredyt lub dopłatę 100 tys. zł od państwa na wkład własny na budowę domu lub zakup mieszkania.
Pozostałe inicjatywy dotyczą wprowadzenia dziedziczenia emerytury dla osoby, która zostaje sama z powodu śmierci współmałżonka. Taka osoba dostawałaby 100 proc. najwyższej i 50 proc. drugiej emerytury oraz ustawa „Praca, która się opłaca”, w ramach której opodatkowane byłoby tylko jedno miejsce pracy.
Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska






















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




