Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni zdecydowali: samochód strażacki zostanie przekazany do Kostopola w Ukrainie

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie/FB

Warty 70 tysięcy złotych samochód pożarniczy zostanie przekazany do Kostopola w Ukrainie. Uchwałę w sprawie darowizny podjęto podczas obrad sesji rady powiatu olsztyńskiego.

To wynik współpracy gminy Biskupiec z niemiecką Bramsche w powiecie Osnabrück i porozumienia ukraińskiego miasteczka Kostopol w obwodzie rówieńskim z gminami Dywity i Dobre Miasto – wyjaśnia starosta olsztyński Andrzej Abako i dodaje, że to niejedyna pomoc powiatu olsztyńskiego kierowana do Ukrainy.

00:00 / 00:00

Wcześniej powiat gościł młodych sportowców z Ukrainy. Systematycznie z powiatu olsztyńskiego wyjeżdżają też konwoje humanitarne z agregatami prądotwórczymi, ubraniami i jedzeniem.

00:00 / 00:00

Były też zbierane pieniądze, za które teraz kupowane są potrzebne produkty i przedmioty wysyłane za granicę. W planach, dzięki współpracy powiatu olsztyńskiego z niemieckim partnerem, jest też remont domu dziecka lub placówki szkolnej na terenie obwodu rówieńskiego.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sesja, samochód, Ukraina
Wspólnie modlili się o pokój w Ukrainie. Ekumeniczne nabożeństwo w cerkwi w Ostródzie

W cerkwi greckokatolickiej Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Ostródzie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z modlitwą o pokój w Ukrainie i w intencji ofiar rosyjskiej agresji. Biskup...

Zamknij
RadioOlsztynTV