Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W. Kołodziejski: Radio Olsztyn ma przyszłość

Witold Kołodziejski

– 70 lat Radia Olsztyn świadczy o tym, że radio ma przyszłość i ta przyszłość się teraz dzieje – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

Gala Jubileuszowa w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii zakończyła obchody Urodzinowego Tygodnia z Kulturą Radia Olsztyn. W wydarzeniu udział wziął m.in. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. Gość Porannych Pytań przyznał, że rozgłośnie publiczne poświęcają uwagę wydarzeniom kulturalnym czy społecznym, o których nie usłyszymy w mediach komercyjnych.

Tego typu oferta możliwa jest tylko w wykonaniu radia publicznego. Po to, aby sfinansować ambitne radio, które ma dużo słowa, prowadzi relacje z wydarzeń kulturalnych. Wysiłek finansowy byłby za duży, dlatego rozgłośnie komercyjne takiej oferty nie przygotowują.

Przewodniczący Kołodziejski, który wkrótce kończy swoją kadencję w KRRiT przyznał, że Rada w ostatnich latach mierzyła się z nowymi wyzwaniami i zmianami na rynku medialnym.

Były momenty, w których o KKRiT było bardzo głośno i to nie tylko w kwestii koncesji dla telewizji TVN. To kadencja, w której rząd po raz pierwszy uruchomił system rekompensat za zwolnienia z opłat abonamentowych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego.

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KRRiT
Rozmowy o przyszłości publicznego radia i telewizji

Nie ma pewności jak będzie wyglądało finansowanie mediów publicznych w 2016 roku - powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV