Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Koktajlu Kulturalnym nowa płyta Mary Rumi

Mary Rumi

Na rynku muzycznym ukazał się album „Portret”. To najnowsza pozycja w dyskografii Mary Rumi – multiinstrumentalistki, wokalistki, kompozytorki i aranżerki.

Album w formie cyfrowej to sfinalizowanie 6-miesięcznej pracy stypendialnej, w której Mary wdała się w słowno-muzyczny dialog z poetką Marią Pawlikowską-Jasnorzewską.

Na albumie można odnaleźć 10 utworów ze słowami takich wierszy jak m.in. „Róża, lasy i świat”, „Spalone rękopisy” czy „Stwórca”.

Zbliżyłam się do mojej imienniczki jeszcze bardziej. To nie tylko „poetka miłości”, jej klucz metafor, spostrzeżeń i świadomość społeczna sprawiały, że czułam się jak w „emocjonalnym domu”. Nie potrafię wyobrazić sobie bardziej osobistego spotkania z poetką, niż w formie takiej ponadczasowej współpracy i na zawsze będę już czuła, że wymieniłyśmy się pamiętnikami na przestrzeni stu lat

– napisała Mary Rumi.

Co skłoniło artystkę do pracy nad tym projektem i jak wyglądało przygotowanie płyty, o tym artystka opowiedziała Monice Szczygło w Koktajlu Kulturalnym.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

Autor: M. Szczygł

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w muzyka, płyta, wokalistka, album, kompozytorka, Mary Rumi, multiinstrumentalistka, aranżerk
Święto kultury ludowej. Przyjechały zespoły z całego kraju

W Jedwabnie zakończył się VII Festiwal Folklorystyczny. W święcie kultury ludowej wzięło udział wiele zespołów z całego kraju. Publiczności prezentowali się tancerze i śpiewacy z Mazowsza,...

Zamknij
RadioOlsztynTV