Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Giżycku rozpoczyna się tydzień żeglarski

Fot. Łukasz Węglewski

Tydzień Żeglarski w porcie Ekomarina w Giżycku rozpoczyna tegoroczne Giżyckie Dni Oldtimerów.

W ten weekend można będzie zwiedzać wszystkie zabytkowe jachty i wybrać najsympatyczniejszą jednostkę. Nie zabraknie też parady po Niegocinie. Giżycki Tydzień Żeglarski organizowany jest po raz 9.

10 lipca rozpocznie się natomiast impreza pod hasłem Expo Wodne Krainy, która w tym roku jest nowością w kalendarzu. Ma to być cykliczna, kilkudniowa impreza targowo – kulturalno – wystawiennicza o zasięgu wykraczającym poza granice naszego kraju. Nie zabraknie warsztatów, koncertów, projekcji filmowych, spotkań z podróżnikami, żeglarzami i nurkami, prezentacji kulinarnych, akcji ekologicznych, regat, czy aktywności wodniackich. W tym czasie na plaży miejskiej odbędzie się akcja społeczna „Bezpieczne lato na wodzie” skierowana do dzieci i młodzieży.

11 lipca, po raz trzeci, zawodnicy zmierzą się w Żeglarskim Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Imprę organizują: Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Węgorzewo i Ryn. Łączna pula nagród to 5 tysięcy złotych.

Giżyckiemu Tygodniowi Żeglarskiemu będą towarzyszyły bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych w wieku 60+.

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

 

(kdym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, żeglarstwo
Czy mieszkańcy Giżycka zapłacą mniej za śmieci?

Radni Giżycka oczekują zmian w funkcjonowaniu Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami. Chcą między innymi obniżenia o połowę opłat za wywóz śmieci. Mazurski Związek Międzygminny po 2...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV