Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Giżycku powstaną nowe mieszkania? Miasto szuka partnera do rządowego programu

Władze Giżycka w najbliższych dniach uruchomią procedurę dialogu konkurencyjnego, która ma wyłonić podmiot do budowy bloków w ramach programu Mieszkanie Plus.

Wypełniliśmy już wszystkie niezbędne formalności potrzebne do uruchomienia dialogu konkurencyjnego

– poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz i dodał, że ogłoszenie o rozpoczęciu procedury prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

Partner prywatny projektu i jego realizacji będzie miał 3 lata. Deweloper ma zbudować mieszkania i administrować nimi nie krócej niż 15 lat i nie dłużej niż 30 lat.

Giżycko chce zbudować 100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Minister inwestycji i rozwoju zarekomendował Giżycku budowę mieszkań w formule PPP już w styczniu. Była to pierwsza tego rodzaju opinia wydana po nowelizacji ustawy o PPP wprowadzonej w 2018 roku. Nowelizacja ta pozwala instytucjom publicznym zwrócić się do ministra inwestycji i rozwoju o opinię, czy uzasadniona jest realizacja inwestycji właśnie w tej formule.

Pierwotnie samorząd Giżycka zakładał, że rozpocznie procedurę poszukiwania partnera prywatnego znacznie wcześniej. Przeciągały się jednak formalności dotyczące kwestii formalno-prawnych. Ostatnim z wymaganych elementów było uzyskanie zgody rady miasta Giżycka – nastąpiło to w minioną środę.

W ramach programu Mieszkanie plus wybudowano 867 mieszkań, kolejne 1110 jest w budowie – w Katowicach, Jarocinie, Kępicach, Dębicy, Mińsku Mazowieckim i Świdniku. Do końca 2019 roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w Radomiu, Zamościu i Łowiczu.

Ponadto trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, inwestor, mieszkania, Wojciech iwaszkiewicz, Mieszkanie plus
Wiktoria Gołębiowska z Iławy mistrzynią świata U21. „Emocje cały czas we mnie buzują”

Wiktoria Gołębiowska ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych MOS Iława została mistrzynią świata do lat 21 w olimpijskiej klasie Laser Radial. W chorwackim Splicie rozegrano młodzieżowe mistrzostwa świata...

Zamknij
RadioOlsztynTV