Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu zapadł wyrok w sprawie postrzelenia mężczyzny na polowaniu

Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2018 roku w okolicy Przezmarku w gminie Elbląg podczas polowania na dzika doszło do postrzelenia jednego z myśliwych. Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Elblągu.

Oskarżony Maciej M. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata – mówiła sędzia elbląskiego sądu Katarzyna Styś.

Uznaje oskarżonego za winnego tego, że (…) podczas nocnego polowania, nieumyślnie, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu Andrzeja R. (…) Nie zachowując wyjątkowej ostrożności oddał strzał z broni myśliwskiej bez należytego dokładnego rozpoznania celu.

Dodatkowo sąd zobowiązał oskarżonego do powstrzymania się od uczestniczenia w polowaniu przez 3 lata. Ma także zapłacić pokrzywdzonemu 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz pokryć koszty sądowe procesu.

Maciej M. nie był wcześniej karany, była więc podstawa do tego, by warunkowo zawiesić wykonanie kary. Odnośnie zadośćuczynienia, to pokrzywdzony Andrzej R. musi być poddany długotrwałej rehabilitacji. Przed zdarzeniem był  osobą aktywną fizycznie, był sędzią strzelectwa. Strzał został oddany w prawą stronę, który powoduje, że ma niedowład prawej ręki. Wyrok nie jest prawomocny.

fot. Przemysław Getka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, wyrok
Czy będzie podwyżka opłat za śmieci? O tym zadecydują elbląscy radni

Elbląg chce wprowadzić wyższe opłaty za wywóz odpadów, bo co roku dopłaca do systemu. Do tej pory było to od 200 tysięcy zł do ponad 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV