Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy będzie podwyżka opłat za śmieci? O tym zadecydują elbląscy radni

Elbląg chce wprowadzić wyższe opłaty za wywóz odpadów, bo co roku dopłaca do systemu. Do tej pory było to od 200 tysięcy zł do ponad 2 mln zł.

Władze miasta zarządziły analizę wszystkich kosztów, także działania Zakładu Utylizacji Odpadów. – Podwyżka jest konieczna, ale podstawowa stawka 21 zł jest i tak jedną z najniższych w kraju. Jeżeli nie zrobimy regulacji to grozi nam w tym roku duża strata – tłumaczy prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

00:00 / 00:00

Rafał Traks z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości jest przeciwny podwyżce.  Zdaniem opozycji to nie załatwia sprawy, bo od lat są uwagi co do wydolności systemu, który trzeba zdecydowanie zmienić.

00:00 / 00:00

Decyzja o zmianie opłat zapadnie w czwartek, na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej w Elblągu. Dodajmy, wyższa cena dotyczyć będzie też innych gmin, które dostarczają do ZUO swoje odpady.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, śmieci, ceny
Ministrowie obrony spotkają się dziś w Elblągu. Tematem będzie m.in. współpraca Grupy Wyszehradzkiej

Dzisiaj w Elblągu  dojdzie do  spotkania ministrów obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Rozmowy zostaną przeprowadzone w dowództwie Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód. Spotkaniu będzie przewodniczył...

Zamknij
RadioOlsztynTV