Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu trwają szczepienia medyków i pensjonariuszy DPS-ów

Fot. Adobe Stock

Zespół wjazdowy Szpitala Miejskiego w Elblągu szczepi drugą dawką mieszkańców i pracowników trzech Domów Pomocy Społecznej. Dziś akcja przeprowadzona została w Niezapominajce, jutro odbędzie w domu przy ul. Kasprzaka i podelbląskim Bogaczewie.

W tej drugiej turze mobilny punkt szczepień ma do dyspozycji 180 dawek. Na Niezapominajkę przypada połowa z nich – dla pensjonariuszy i pracowników. Ale już są kolejni chętni, bo zgłosiło się tam ponad 30 nowych osób. Będą musiały jednak poczekać – tłumaczy Małgorzata Adamowicz ze Szpitala Miejskiego.

Zespół wyjazdowy pojedzie w czwartek jeszcze do dwóch placówek. W Bogaczewie II dawkę dostaną 42 osoby, w DPS przy ul. Kasprzaka 34. W tych domach na razie nie ma nowych zgłoszeń.

Według danych w Urzędu Miejskiego w trzech elbląskich Domach Pomocy Społecznej zaszczepionych będzie ponad 60 procent pracowników i połowa pensjonariuszy.

Elbląskie Szpitale Miejski i Wojewódzki kontynuują także podawanie drugiej dawki szczepionki medykom i pracownikom ochrony zdrowia. Wciąż na podanie pierwszej dawki czeka ponad 1100 osób z grupy 0. Są to pracownicy różnych podmiotów medycznych, nie tylko z Elbląga.

Jak tłumaczy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Elżbieta Gelert, w tym tygodniu placówka dostała tylko 260 dawek dla już zaszczepionych osób. Ten cykl dostaw nie został przerwany, ale jest tylko dla przyjmujących drugą dawkę. Na pierwszą czeka tam 600 osób.

Nieco więcej, bo 300 dawek ma na ten tydzień Szpital Miejski. Do piątku szczepieni są seniorzy oraz powtórnie medycy – informuje jego rzeczniczka Małgorzata Adamowicz. W szpitalu miejskim na liście grupy O jest około 500 osób czekających na pierwsze szczepienie.

Wojewódzki Szpital Zespolony nie wszedł w program szczepień populacyjnych. Natomiast Szpital Miejski szczepi nie tylko seniorów i osoby w Domach Pomocy Społecznej, ale już niebawem także nauczycieli.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepionka, dps, koronawirus, medycy
Wnioski są jeszcze przyjmowane. 70 milionów złotych trafiło do firm w regionie od połowy stycznia

70 milionów złotych – to wsparcie, jakie w ciągu ostatnich 3 tygodni przyznano firmom z województwa warmińsko-mazurskiego z tzw. tarczy finansowej PFR 2.0. Tarczę finansową 2.0...

Zamknij
RadioOlsztynTV