Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu ruszyły zapisy do tegorocznego Biegu Niepodległości

Fot. Marek Lewandowski

Ruszyły zapisy do 7. edycji Biegu Niepodległości w Elblągu. Zostanie rozegrany 11 listopada, jak zawsze na ulicach miasta. Tym razem trasa jest wyznaczona w innym miejscu.

Start i meta biegu głównego będą przy ulicy Wodnej. Rywalizacja zacznie się na Starym Mieście i przeniesie się do śródmieścia. Będą to trzy pętle składające się na dystans 10 kilometrów.

Natalia Szrama z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma nadzieję, że nowa trasa przypadnie biegaczom do gustu, bo elbląskie biegi uliczne choć niełatwe, są mocno obsadzone. W biegu głównym jest limit 500 uczestników, ale nie wlicza się do niego osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Będą też sztafety i zawody dla dzieci. Wszystko z limitem zawodników.

Zgłoszenia do VII Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 kilometrów, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości są przyjmowane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl do północy 7 listopada. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej nie będzie możliwe.

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, bieg niepodległości
Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych rozpoczął kolejny rok akademicki

Elbląski Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych zaczyna dziś oficjalnie 22. rok akademicki. Jak zapewnia dyrektor Iwona Orężak, placówka wraca do normalnych stacjonarnych zajęć, na które...

Zamknij
RadioOlsztynTV