Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych rozpoczął kolejny rok akademicki

fot. utwion.elblag.pl

Elbląski Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych zaczyna dziś oficjalnie 22. rok akademicki. Jak zapewnia dyrektor Iwona Orężak, placówka wraca do normalnych stacjonarnych zajęć, na które słuchacze czekali w czasie surowych obostrzeń.

To jest specyficzny czas, ze względu na ograniczenia. Ale otworzyliśmy się. Już w czerwcu zaczęliśmy przyjmować zapisy i nasi uczestnicy zaczęli wracać – tłumaczy Iwona Orężak.

00:00 / 00:00

Na razie zapisało się około 200 osób. Są jeszcze wolne miejsca, a zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym obecnie reżimem sanitarnym.

00:00 / 00:00

Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych organizuje m.in. zajęcia artystyczne i krajoznawcze oraz wykłady językowe, z promocji zdrowia oraz poszerzające wiedzę z różnych dziedzin. Od lat współpracuje z Elbląską Uczelnią Humanistyczno- Ekonomiczną, która udostępnia sale wykładowe.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, rok akademicki
Weekend Seniora z Kulturą w Elblągu. Jakie atrakcje czekają?

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu włącza się w akcję Ministerstwa Kultury pod hasłem Weekend Seniora z Kulturą. Jak podkreśla rzecznik placówki Kamil Czyżak, Światowid jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV