Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstają kolejne łąki kwietne. Ratusz: „Poprawiamy bioróżnorodność”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Obok tych naturalnych w parkach, na brzegach rzeki Kumieli czy na skarpach tworzone są nowe łąki. Jedna, o powierzchni około 900 metrów kwadratowych została zasiana w centrum miasta w pasie między jezdniami w alei Armii Krajowej.

Jest też decyzja o zaniechaniu w czerwcu koszenia miejskich trawników, tak by można było ocenić, jakie rośliny czują się w mieście najlepiej.  – Poprawiamy bioróżnorodność poprzez pożyteczne gatunki ziół, traw i kwiatów. Tworzą one przyjazne środowisko dla małych zwierząt, owadów i tak pożytecznych pszczół – tłumaczy Daria Bieńkuńska, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska w elbląskim ratuszu.

00:00 / 00:00

Łąki kwietne mają też ogromne znaczenie przy zatrzymywaniu wody w glebie, szczególnie przy nawalnych deszczach.

00:00 / 00:00

W sumie w Elblągu jest obecnie około 60 tysięcy metrów kwadratowych łąk kwietnych. Coraz chętniej na takie rozwiązanie decydują się też spółdzielnie mieszkaniowe i właściciele prywatnych ogrodów przydomowych.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, kwiaty, łąka, trawnik
W najbliższych dniach ma się zakończyć kilkumiesięczny remont mostu. Żeglarze przepłyną przez centrum Elbląga

Rzeka Elbląg w centrum Starego Miasta będzie szybciej dostępna dla żeglarzy i motorowodniaków. Przeszkodą dla swobodnej żeglugi jest remontowany od kilku miesięcy Most Niski. Prace się...

Zamknij
RadioOlsztynTV