Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu podsumowano sezon żeglarski

Fot. Łukasz Węglewski

W Elblągu spotkali się najlepsi żeglarze rywalizujący w regatach na Zalewie Wiślanym i na Morzu Bałtyckim. Okazją do spotkania było podsumowanie sezonu żeglarskiego.

W tym roku sezon należał do elblążanina Tomasza Makowskiego i jego załogi. Jacht Apollo Sails 2 Easy wygrał Grand Prix Zalewu Wiślanego i SailBook Cup – jedne z najdłuższych regat na Bałtyku.

Tomasz Makowski podkreślał, że dla całej załogi była to najważniejsza sportowa impreza w sezonie.

00:00 / 00:00

Załoga Apollo Sails 2 Easy pod dowództwem Tomasza Makowskiego zdobyła przechodni puchar Srebrnego Dzbanka. Sailbook Cup to najdłuższe regaty w Polsce i drugie w akwenie Morza Bałtyckiego, w których uczestnicy mają do pokonania 600 mil. O szczegółach opowiada komandor regat Jacek Zieliński.

00:00 / 00:00

Bogdan Justyński z Jachtklubu Elbląg przyznaje, że współpraca żeglarzy z Zalewu Wiślanego i Bałtyku mogłaby być bardziej owocna, gdyby nie oczywiste przeszkody…

00:00 / 00:00

W uroczystej gali z okazji podsumowania sezonu wzięli udział żeglarze z obwodu kaliningradzkiego. Podkreślano, że mimo politycznych zawirowań współpraca środowisk wodniackich jest nadal bardzo dobra.

(aol/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Tomasz Makowski, Jacek Zieliński
Regaty mistrzów na jeziorze Ukiel – WYNIKI

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się regaty z okazji 50 rocznicy zdobycia przez Polaków pierwszego tytułu mistrza świata w żeglarstwie. W 1966r. w Plymouth na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV