DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Regaty mistrzów na jeziorze Ukiel – WYNIKI

Mistrz Świata sprzed 50 lat Błażej Wyszkowski na tle żagli i przystani Warmia. Fot. R. Lesiński

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się regaty z okazji 50 rocznicy zdobycia przez Polaków pierwszego tytułu mistrza świata w żeglarstwie.

W 1966r. w Plymouth na łodzi klasy cadet zwyciężyli zawodnicy olsztyńskiego Kolejowego Klubu Sportowego Warmia – Błażej Wyszkowski i Andrzej Nowicki. Dziś w regatach mistrzów pływali na omegach. Zwyciężył Błażej Wyszkowski, a jego były partner zajął 2. miejsce.

Błażej Wyszkowski przyznaje, że w minionych latach olsztyńskie żeglarstwo stało na najwyższym poziomie.

00:00 / 00:00

Wśród startujących był także Tadeusz Baryła. Żeglarski Mistrz Polski Dziennikarzy uważa, że regaty mistrzów powinny zwrócić uwagę na możliwości jakie mają mieszkańcy Olsztyna do uprawiania żeglarstwa.

W regatach wzięło udział ponad 30 mistrzów sprzed lat. Wspominając dawne czasy podkreślali fakt, że na olsztyńskim jeziorze wychowało się wielu najlepszych żeglarzy w kraju.

O rywalizacji w Plymouth w 1966r. Błażej Wyszkowski i Andrzej Nowicki opowiedzą w jutrzejszym (4 września) magazynie sportowym po godzinie 19.

Mistrz Świata sprzed 50 lat Błażej Wyszkowski. Fot. R. Lesiński

Mistrz Świata sprzed 50 lat Andrzej Nowicki na tle żagli i przystani Warmia. Fot. R. Lesiński

(rles/bsc)

Więcej w żeglarstwo, żeglarz, Andrzej Nowicki
Radiowcy najlepiej żeglującymi dziennikarzami

Załoga Radia OKO ze sternikiem Markiem Baczewskim - podobnie jak rok temu - wygrała wyścig długodystansowy "O Złamane Żebro Komandora Jerzego Iwaszkiewicza". Wyścig był zwieńczeniem 23....