W Elblągu mieszkańcy mogą składać do rady projekty uchwał

Rada Miasta w Elblągu przyjęła niemal jednomyślnie uchwałę o obywatelskiej inicjatywie. Fot. M. Stankiewicz
Sukcesem zakończyły się kilkuletnie starania elbląskich organizacji pozarządowych o możliwość składania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Rada Miasta zgodziła się na to niemal jednomyślnie.
Przewodniczący Rady Miasta Janusz Nowak przyznaje, że potrzebował czasu na przekonanie się do tego pomysłu :
Teresa Bocheńska, przedstawicielka Elbląskiej Rady Organizacji Pozarządowych uważa, że inicjatywa obywatelska będzie dobrze wykorzystywana, co elblążanie pokazali, np. przy Budżecie Obywatelskim. Choć – jak przyznaje, mogą trafiać się także pomysły nie końca poważne:
Aby obywatelski projekt mógł trafić na sesję Rady Miasta, jego inicjatorzy będą musieli dołączyć 750 podpisów poparcia. Radni zgodzili się na składanie na sesjach 3 interpelacji i trzech wniosków, na które przewiduje się po 3 minuty, na każde z wystąpień. (stan/as)










![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














