Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu i Iławie zapowiedziano już mundialową strefę kibica. Czy podobna powstanie w Olsztynie?

Fot. pixabay.com

Już w najbliższy czwartek, 14 czerwca, w Rosji rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Wiadomo, że w województwie warmińsko-mazurskim strefy kibica powstaną w Iławie i Elblągu.

Elblążanie będą mogli wspólnie oglądać nie tylko mecze z udziałem reprezentacji Polski. Mundialowa strefa kibica w Elblągu będzie czynna przez cały czas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata. Organizują ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Departament Kultury Urzędu Miasta przy pomocy ochotników z Miejskiego Centrum Wolontariatu. Będzie się  mieścić w hali Lodowiska Helena.

Hala jest klimatyzowana, co jest atutem przy czerwcowych i lipcowych upałach. W strefie – oprócz piłki nożnej – zaplanowano też inne rozrywki, np. koncerty czy specjalne zabawy dla dzieci. Przez cały mundial będą także rozgrywane różne mistrzostwa, np. w cymbergaja czy podobne podwórkowe gry. Strefa kibica w Elblągu ma kosztować 120 tysięcy złotych.

Czy podobna powstanie także w Olsztynie? Tego dowiemy się w najbliższy poniedziałek, 11 czerwca.

 

Autor: M. Stankiewicz/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Elbląg, Iława, mundial, lodowisko helena
Łukasz Piebiak: Bycie sędzią wiąże się ze służbą dla kraju i ludzi, a nie realizowaniem własnych ambicji

Stawianie nowych budynków to jedno, ale ponadto trzeba skupić się na poprawnym funkcjonowaniu organów sądowniczych. Ciężko jest zmienić złe nawyki, które trawiły sądownictwo przez wiele lat...

Zamknij
RadioOlsztynTV