Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W byłej Warmii Kętrzyn znów ruszyła produkcja. Zakład wspomaga polski i włoski rynek w walce z pandemią

biurowiec ZPO Warmia w Kętrzynie, fot. ms.gov.pl

fot. ms.gov.pl

Powstała półtora miesiąca temu nowa spółka Kętrzyńskie Zakłady Odzieżowe W-A wydzierżawiła halę i maszyny od właściciela Warmii, która po 60 latach zakończyła działalność z końcem zeszłego roku.

Jak mówi Andrzej Wołosowski, prezes Zarządu Kętrzyńskich Zakładów Odzieżowych „W-A”, pierwotnie nowa spółka miała realizować zlecenia dla wojska i policji, ale w związku z pandemią, 23 marca uruchomiono produkcję środków ochrony osobistej. Spółka ma uszyć około 100 tysięcy kombinezonów dla Włochów. Szyje też maseczki na polski rynek na zlecenie jednej z kętrzyńskich firm.

00:00 / 00:00

Ponadto dziś uzgodniono, że uszyje także ponad 20 tysięcy maseczek dla mieszkańców Kętrzyna na zlecenie tamtejszego ratusza. Nowa spółka zatrudnia obecnie około 60 osób i codziennie dochodzą nowe. W większości są to byłe pracownice Warmii. Jej prezes także pracował w Warmii. Docelowo chce zatrudnić co najmniej 100 osób.

Przypomnijmy, Zakład Przemysłu Odzieżowego Warmia Kętrzyn powstał w 1959 roku. Jego wyroby były znane i cenione za granicą. W czasach świetności pracowało tam nawet tysiąc osób. W 2013 roku Warmię kupił od Skarbu Państwa prywatny przedsiębiorca. Zakończył produkcję w grudniu zeszłego roku zwalniając około 140 osób. Teraz wznowiono tam produkcję z nowym zarządem i nazwą. Umowa na dzierżawę hali i maszyn byłej Warmii została podpisana na razie na 3 lata.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, odzież, zakład, produkcja, koronawirus, maseczki, kombinezony
Warmińsko-mazurskie: kolejna osoba wyzdrowiała z COVID-19, brak nowych zakażeń w regionie

Mieszkanka Olsztyna zakażona koronawirusem wyzdrowiała i została wypisana ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie - poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. Dziś ujawniono nowych przypadków zakażenia w regionie....

Zamknij
RadioOlsztynTV